PtasieForum
Forum dla wszystkich ulubieńców ptaków

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Kategorie ptaków z live strimami będą udostępniane publicznie, w celu zaciekawienia dla gości oraz chęci pomocy rozwijania się forum. Decyzja podjęta 22/02/2018r.

#1 2017-10-29 09:08:28

gawek
Administrator
Skąd: serenady 4 książenice
Dołączył: 2017-10-24
Liczba postów: 55
WindowsChrome 52.0.2743.116

odlot

kaczki, gęsi i łabędzie zbierają się w grupy nad ulubionym stawem, jaskółki lecą tam i spowrotem przed odlotem, bociany ze smutkiem spoglądają na swoje gniazdo, które musi opuścić. A wróble, sikorki, gołębie, rudziki i wrony myślą sobie ,,po co one muszą odlatywać aż do Afryki, przecież  zimą też jedzenia nie brakuje", i tak się gapią i gapią, aż sikorka nie wytrzymała i krzyknęła ,,Po co wam tak daleko odlatywać?! Słyszałam, że w Afryce jest niebezpiecznie, po co narażać sobie zdrowie i życie?!", a jaskółeczka na to ,,zimą jest ciężko, jest zimno i nie ma co jeść, robaki jak z lodu.", ,,Przecież w karmnikach jest dużo jedzenia! Najecie się do syta!", a kaczka na to ,,głupia sikorko, ty nic nie rozumiesz, jaskółki nie lubią nasion, a my kaczki wolimy rybki, a zimą nawet nie da się popływać!", ,,I żaby jak z lodu" powiedział bocian. ,,A lećcie gdzie chcecie, my wolimy być tutaj" zagruchały gołębie. ,,tak, dokładnie!" zaćwierkotały wróble. ,,A proszę bardzo!" odezwała się gęś.
                                                                                      ***
Zatrzepotały skrzydła, i poleciały daleko, daleko, i tyle ich widziano. Reszta została i poleciała, do miast, do wsi, do lasu.
Ciąg dalszy nastąpi...

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot
Grupy: Administratorzy, Moderatorzy, mini moderatorzy, Experci,Użytkownicy.

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
mondusnovus - mta-playyourstory - streetdrivers - samiswoi-its - sharnigan