PtasieForum
Forum dla wszystkich ulubieńców ptaków

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Kategorie ptaków z live strimami będą udostępniane publicznie, w celu zaciekawienia dla gości oraz chęci pomocy rozwijania się forum. Decyzja podjęta 22/02/2018r.

#1 2017-10-28 18:11:53

Terka
Moderator
Liczba postów: 78
Windows 7Chrome 61.0.3163.100

Ptasie opowieści

Ukryta pasja.

Są różne pasje. Jak widzimy człowieka na rowerze, oczywiście takiego w pełnym stroju i z uśmiechem na ustach, to mówimy: ależ on lubi rower.
Tak, jego pasję widać na pierwszy rzut oka. Ale są takie zainteresowania, które się nosi gdzieś w środku. Takich nie widać na pierwszy rzut oka,
takie pasje są ukryte.  Przyroda wokół nas jest piękna, są kwiaty ptaki i motyle, które cieszą oko, są pożyteczne, lub nie.
Jednak to co możemy obejrzeć bez trudu, łatwo się nudzi. Gniazdo Bociana nie jest tak ciekawe, jeśli mijamy go codziennie.
Ale jak odkrywamy rzadkie gatunki, to nasza ciekawość rośnie. Wyobraźnia pracuje, a chęć ujrzenia takich trudno spotykanych
gna nas do przodu i wstajemy o świcie, nie śpimy w nocy.
Tak zrodziła się moja sokola pasja. Jak zobaczyłam pierwszy raz sokoła, poczułam chęć poznania tego gatunku. Tak bardzo mnie
zainteresował, że po kilku latach obserwacji, nadal uważam go za bardzo ciekawy. Obserwuję ptaki na wolności, więc to jest zupełnie
coś innego niż oglądanie ptaków w klatce. Cieszę się, że są wolne i dzikie, że żyją według praw natury.

Poznałam wiele par sokolich, widziałam wiele lęgów (udanych i nie udanych). Były radości i smutki, ale nadal chłonę wiedzę o sokołach.
Pragnę podzielić się swoją wiedzą, a także nadal dowiadywać się więcej  o tych pięknych i dzikich ptakach.

Na pewno będę tutaj pisać różne opowieści o sokolim życiu i różne przygody związane z ptakami.   [dblpt])

#2 2017-10-28 18:33:32

gawek
Administrator
Liczba postów: 55
WindowsChrome 52.0.2743.116

Odp: Ptasie opowieści

piękna historyjka, ale chodziło mi o opowiadaniu o ptakach, a nie o pasji, ale może być.

#3 2017-10-28 22:50:48

Terka
Moderator
Liczba postów: 78
Windows 7Chrome 61.0.3163.100

Odp: Ptasie opowieści

W tym roku miałam przygodę z kaczym jajkiem.

Przy miejskim stawie, na trawniku leżało jajko. Zastanawiałam się chwilę, kto go tam położył? Ponieważ na stawie była wysepka,
a można było przejść tam nie mocząc nóg, zajrzałam najpierw na wysepkę. Zobaczyłam tam kaczkę siedzącą na gnieździe.

Ale czy to było jej jajko ? Niewiele myśląc wróciłam po to jajko i delikatnie podkładałam kaczce. Ona uniosła się trochę, strasząc mnie,
ale ja ostrożnie położyłam jajko przy jej boku i szybko się oddaliłam. Czy je zagarnie, czy bardzo się zestresowała ?

Poczekałam ok. 10 minut i ponownie zajrzałam na wysepkę. Jajko zostało zagarnięte przez kaczkę.  [dblpt])

Podejrzewam, że to inna kaczka, także składała jajka do tego samego gniazda. Kiedy było zajęte, po prostu zniosła na trawniku, bo musiała.
Zdarza się, że krzyżówki znoszą jajka do wspólnego gniazda, a jedna z nich inkubuje i jest matką dla wyklutych piskląt.

aad57a30c6b95514f75fbc5eba53fb5a.jpg

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot
Grupy: Administratorzy, Moderatorzy, mini moderatorzy, Experci,Użytkownicy.

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
countrylife - eko-deco - mta-playyourstory - polishbandits - samiswoi-its